PHPDevs

Projekt obiektowy z Composerem i Twigiem? Czytaj!

Chat - porozmawiajmy na IRC

Chcesz porozmawiać o PHP lub innym temacie? Wejdź na nasz kanał IRC!

freenode.net: #phpdevs

Uruchom w przeglądarce

Wygodnie jest skorzystać z dedykowanego klienta pobieranego na Twoje urządzenie. Możesz też jednak użyć klienta w przeglądarce - przykładowe linki podane są powyżej. Wystarczy tylko wpisać nick i już jesteż z nami.

Co to jest IRC?

Warto przeczytać przed pierwszym wejściem na nasz chat :)

Jest to chat umożliwiający prowadzenie rozmów w czasie rzeczywistym z konkretnymi osobami lub też rozmów na kanałach. Nie posiada zbędnych dodatków, nie przechowuje nawet historii rozmów (chociaż - dla jasności - takową mogą zbierać użytkownicy). Sama usługa IRC jest dość stara i korzystają z niej raczej tylko określone grupy, na przykład właśnie programiści, czy ogólnie informatycy. Więcej o IRC i historii.

Wiedz też, że nie jest to całodobowa pomoc techniczna. Chętnie pomożemy rozwiązywać problemy, ale nie dyżurujemy tu bez przerwy. Jeśli więc po wejściu na kanał zastaniesz ciszę to nie zrażaj się, być może w tym konkretnym momencie nikt nie jest dostępny lub nie ma czasu. Może się tak wydarzyć nawet gdy na liście są dostępni użytkownicy - niektórzy korzystają z tzw. BNC, dzięki którym podłączeni są do IRC cały czas, również gdy nie czuwają na kanale.