PHPDevs

Projekt obiektowy z Composerem i Twigiem? Czytaj!

FAQ - częste pytania

1. Czy kurs jest już skończony?

Nie, jak być może już zauważyłeś, kurs jest ciągle w trakcie tworzenia. Przygotowanie każdej lekcji zajmuje trochę czasu, a przecież każdy z nas ma też inne zajęcia. Zdecydowałem się jednak opublikować kurs i na bieżąco tworzyć kolejne treści - dzięki temu można uczyć się z już opublikowanych lekcji. Gdybym wstrzymywał się z publikacją do czasu skończenia całości trwałoby to jeszcze bardzo długo.

2. Kiedy kolejna lekcja kursu?

Staram się publikować nowe lekcje najczęściej jak mogę. Aby być na bieżąco i nie przegapić nowych treści polub po prostu profil na Facebooku i obserwuj na Twitterze - tam zawsze daję znać o nowych lekcjach. Możesz też skorzystać z RSS.

3. Kiedy pojawi się lekcja o X?

Nie mam przygotowanego dokładnego kalendarza z planem kiedy pojawi się wpis na jaki temat, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć na takie pytanie. Staram się podawać wcześniej ogólnie jakie tematy pojawią się w określonej części.

4. Skąd pomysł na stworzenie takiego kursu?

Po prostu zauważyłem, że w sieci brakuje aktualnego kursu na temat PHP w języku polskim. Pomyślałem więc, że skoro już mam jakąś wiedzę i trochę chęci oraz czasu to warto byłoby się nią podzielić.

6. Mam problem z kodem, pomożesz mi?

Najlepiej napisz w komentarzu pod daną lekcją, postaram się odpowiedzieć. Możliwe też, że uzyskasz pomoc od innych czytelników strony. Możesz także wejść na chat IRC, istnieje duża szansa, że tam uzyskasz pomoc. Osobiście najchętniej pomógłbym każdemu we wszystkim, jednak mam ograniczony czas i ograniczoną wiedzę (jak każdy z nas).

9. Czy mogę wspomóc pisanie kursu lub rozwój serwisu?

Właściwie nie planowałem angażowania większej liczby osób, jednak jeśli masz przede wszystkim chęci i trochę wiedzy możesz się ze mną skontaktować - pomyślimy razem co mógłbyś zrobić. Poza tym możesz też po prostu rozpowszechnić kurs i polecać go innym. Im więcej będzie czytelników i zadowolonych osób, tym bardziej będę zmotywowany do rozwijania strony.

12. Dlaczego taki wygląd strony?

Ciemny kolor mniej męczy oczy. Założyłem więc, że skoro czytelnicy spędzą na tej stronie sporo czasu czytając kurs, to lepiej będzie zastosować ciemne kolory. Z tego samego powodu programiści korzystają przeważnie z ciemnych motywów w edytorach/IDE. Oprócz tego słaby ze mnie grafik, może (na pewno) coś dało się zrobić lepiej, ale zabrakło mi pomysłu. Mam jednak nadzieję, że treścią zostaną odrobione wszystkie wizualne braki.