PHP 8.2 - sprawdź co nowego!

FAQ - częste pytania

1. Czy kurs jest już skończony?

Nie, jak być może już zauważyłeś, kurs jest ciągle w trakcie tworzenia. Przygotowanie lekcji zajmuje trochę czasu, a każdy z nas ma też inne zajęcia. Zdecydowałem się jednak opublikować kurs i na bieżąco tworzyć oraz rozbudowywać kolejne treści - dzięki temu można uczyć się z już opublikowanych lekcji. Gdybym wstrzymywał się z publikacją do czasu skończenia całości, trwałoby to jeszcze bardzo długo. Tym bardziej, że koniec kursu nie jest póki co w żaden sposób zdefiniowany - chciałbym poruszyć jak najwięcej tematów.

2. Kiedy kolejna lekcja kursu?

Staram się publikować nowe lekcje najczęściej jak mogę. Aby być na bieżąco i nie przegapić nowych treści polub po prostu profil na Facebooku i obserwuj na Twitterze - tam zawsze daję znać o nowych lekcjach. Możesz też skorzystać z RSS.

3. Kiedy pojawi się lekcja o ?

Nie mam przygotowanego dokładnego kalendarza z planem kiedy pojawi się wpis na jaki temat, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć na takie pytanie. Staram się podawać wcześniej ogólnie jakie tematy pojawią się w określonej części.

4. Skąd pomysł na stworzenie takiego kursu?

Po prostu zauważyłem, że bardzo brakowało aktualnego kursu na temat PHP, który byłby dostępny po polsku i uczył kompleksowo od totalnych podstaw. Pomyślałem więc, że skoro już mam jakąś wiedzę i trochę chęci, to warto byłoby się nią podzielić. Z czasem trochę się to zmienia - mam wrażenie, że materiałów w różnych formach jest coraz więcej.

5. Jak jeszcze uczyć się PHP? Książki? Inne poradniki?

Nie chciałbym za bardzo polecać żadnych konkretnych źródeł. Nie wynika to absolutnie z tego, że uważam swój kurs za jedyne słuszne źródło wiedzy, a bardziej z tego, że kursów jest mnóstwo i ciężko mi wskazać jakieś konkretne. Każdy autor ma swoje podejście i swój pomysł. Na pewno należy korzystać z oficjalnej dokumentacji, znajdziesz tam wyjaśnienie każdej kwestii dotyczącej języka. Znane są też różne strony szerzące ogólne dobre praktyki, na przykład PHP The Right Way czy PHP Best Practices, ale to bardziej pojedyncze wskazówki niż cokolwiek do nauki od zera.

6. Mam problem z kodem, pomożesz mi?

Najlepiej napisz w komentarzu pod daną lekcją, postaram się odpowiedzieć. Możliwe też, że uzyskasz pomoc od innych czytelników strony. Osobiście najchętniej pomógłbym każdemu we wszystkim, jednak (jak każdy z nas) mam ograniczony czas i  także ograniczoną wiedzę.

9. Czy mogę wspomóc pisanie kursu lub rozwój serwisu?

Właściwie nie planowałem angażowania większej liczby osób. Jednak jeśli masz przede wszystkim chęci i trochę wiedzy, możesz się ze mną skontaktować - pomyślimy razem co mógłbyś zrobić. Poza tym możesz też po prostu rozpowszechnić kurs i polecać go innym. Im więcej będzie czytelników i zadowolonych osób, tym lepiej.

11. Ile zarabiasz za prowadzenie tej strony?

Jedyny zarobek, to niezbyt wielkie kwoty za umieszczone reklamy. Poza tym kurs dostępny jest dla każdego za darmo. Za utrzymanie domeny i serwera płacę z własnej kieszeni.